Шахтні котли - економні моделі для споживачів

У якості палива шахтні котли використовують дрова, вугілля , брикети, відходи деревини, агровідходи.

Останні роки значно змінили пріоритети українських споживачів на ринку опалювальної техніки. Висока вартість електроенергії та часті перебої із електропостачанням значно зменшили популярність електричного опалення. Теж саме стосується і автономного газового опалення, де сучасні газові котли не можуть працювати без електроживлення, яке керує автоматикою котла, процесом розпалу та насосами. Навіть в тих домоволодіннях, де вже було автономне опалення багато хто задумався над альтернативним опаленням, яке б було менш залежне від наявності електроенергії чи газу. І на перший план виходять ручні твердопаливні котли, багато моделей яких є не тільки енергонезалежні, але і мають високий ККД та економні. Працюють вони на різних видах палива: дровах, пелетах, торфобрикетах, тирсі та щепі, а в сільські місцевості і на різних сільськогосподарських відходах та пелетах із них.

Одним із доволі цікавих для споживачів видів твердопаливних котлів є котли шахтного типу. Фірма «Ретра» пропонує їх для невеликих приватних будинків, дач, тощо. Спеціалістами фірми розроблена лінійка моделей із потужністю від 11 до 40 кВт, які призначені для будинків площею 100 – 400 м.кв.

Цікаво знати…

6720b91482724.webp Шахтні котли також часто називають по імені їх конструктора котлами Холмова.

Конструктивно вони складаються із двох вертикальних камер, паливо завантажується у нижню камеру, де повільно згоряє. Тому такі котли ще називають котлами тривалого горіння. Адже на одній закладці палива вони можуть працювати до 12 годин.

Паливо в топці повільно тліє, а утворені піролізні гази в подальшому допалюються в спеціальній зоні, підвищуючи ККД котла.

У якості палива шахтні котли використовують дрова, вугілля , брикети, відходи деревини, агровідходи. Але найбільшу ефективність мають дрова та тирса.

Розпалюють котел використовуючи сухі дрова, після розпалу можна використовувати і вологі дрова. В процесі повільного горіння вони просохнуть.

Все ж не рекомендують використовувати дрова хвойних порід: сосни, ялини, тощо, бо в такому випадку на стінках котла утворюється шар нагару та смоли.

Додавати паливо в такі котли можна в процесі його роботи. Вертикальне завантаження дров має свої особливості, відкривати кришку котла потрібно повільно, інакше в приміщення буде захолено частину димових газів. Тому кришку трішки піднімають, дають час, щоб тиск вирівнявся і лише потім повільно відкривають.

Також потрібно правильно укладати дрова в такий котел. Щоб дрова не зависали і процес горіння був тривалим потрібно завантажувати дрова в топку залишаючи зверху вільний простір, укладують дрова не вздовж, а впоперек камери горіння. 

Фірма «Ретра» виготовляє лінійку шахтних котлів Ретра-6М, серед яких є енергонезалежні моделі та моделі серії Comfort в яких передбачена можливість використання електричного тена для підігріву води в випадку відсутності палива. Електронезалежні моделі для керування тягою використовують механічний регулятор тяги. Всі моделі цієї серії можуть комплектуватися варочними поверхнями (одною чи двома, на вибором споживача) для приготування чи розігріву їжі. Мінімальний термін гарантії на котли 3 роки. 

У серії Comfort передбачена можливість використання електричного тена у випадку, коли основне паливо прогоріло, а нове по якихось причинах не було завантажено. Тоді температура теплоносія знижується, на це реагує відповідний датчик температури та вмикає електричний нагрівник. Певний час теплоносій в системі буде нагріватися за допомогою електронагрівника, доки в камеру згоряння не завантажать необхідне паливо. Після прогріву камери згоряння блок керування вимкне електротен и котел працюватиме у звичайному режимі.

Для підтримки процесу горіння в автоматичному режимі для котлів Retra-6M та Retra-6M Comfort є можливість додатково встановити димосмок та керуючий блок, які автоматизують роботу котла. Всі ці особливості роблять серію твердопаливних котлів Ретра-6М цікавою для встановлення в будинках, які віддалені від комунікацій.


Теги:металлыоборудование
Источник: Metals-Expert
Раздел: Главная Публикации Дайджест
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter

Еще из раздела Дайджест

  Загрузить больше материалов
наверх