Секрет котла-довгожителя

Головне правило правильної роботи будь-якого опалювального котла – роботи з обслуговування повинні виконувати висококваліфіковані фахівці 

Термін служби будь-якого опалювального обладнання безпосередньо пов'язаний із якістю та своєчасністю його сервісного обслуговування. Відсутність щорічних профілактичних робіт призводить до зменшення ККД обладнання на 20-30 відсотків. Якщо вам знадобиться ремонт котла у Львові переходьте за посиланням https://fixme.com.ua/remont-opaliuvalnykh-kotliv/

Серед споживачів існує помилкова думка про те, що, купуючи дорогий опалювальний котел, можна не дбати про його технічне обслуговування весь термін гарантії. Повірте - котел нормально функціонуватиме набагато довше, якщо ви як господар забезпечите йому регулярний професійний догляд. Якщо ж ви заходите в приміщення котельні вашого заміського будинку лише при необхідності відключення опалення на літній період, то проблеми з його функціонуванням на вас чекають куди раніше, ніж закінчиться гарантійний термін.

Якщо ви щасливий власник будинку за містом, то напевно ваш опалювальний котел встановлений у спеціально відведеному приміщенні - топковій. Сподіваємося, у вашому будинку вона не перетворена на склад непотрібних або легкозаймистих речей, адже це приміщення має бути вільним від мотлоху та чистим – тут вистачати місця для обладнання, яке використовують фахівці у процесі діагностики чи чищення котла. Обов'язково необхідно забезпечити доступ до вентиляційних каналів. Необхідним атрибутом кожної котельні або топкової є вогнегасник. Топкова, де мають твердо- або рідкопаливні котли, повинна вміщувати, крім усього іншого, триденний запас палива. Для електричних котлів особливих вимог до приміщень, де вони встановлені, немає.

Що стосується газових котлів, то топку можна облаштувати в будь-якому нежитловому місці будинку (крім ванної кімнати та туалету) та на будь-якому поверсі – у цоколі, на горищі або навіть на даху.

Головне правило правильної роботи будь-якого опалювального котла – роботи з обслуговування повинні виконувати висококваліфіковані фахівці – часом від професіоналізму може залежати не тільки тепло у вашому будинку, а й життя людей, які живуть у ньому!

Деяким особняком у цьому випадку стоять електричні котли та обладнання, що працює на твердому паливі. Більшість робіт з їх обслуговування господарі спроможні виконувати самостійно. Якщо говорити про електрокотлі, то регулярного очищення потребує ТЕН - його викручують з камери (природно, при відключеному котлі) і вручну очищають від відкладень солей і накипу. Фахівці виконують промивання ТЕНів спеціальними розчинами.

Котли на рідкому паливі та газові котли вимагають при проведенні робіт з обслуговування досвіду та знань, тому тут необхідно звертатися до фахівців, причому саме до тих, хто пройшов навчання у виробника даного котельного обладнання та знайомий з його специфікою. Спеціалісти з обслуговування газового обладнання обов'язково мають мати доступ до такого виду робіт.

Більшість виробників опалювального обладнання рекомендують здійснювати технічний огляд котлів в ідеалі двічі на рік – після завершення опалювального сезону та перед його початком. Увага приділяється як зовнішньому вигляду котла, так і теплообмінникам, пальникам, а також герметичності електричних і газових з'єднань і рівень тяги в димарі. Димар прочищають, виконують його продування та промивання. Окрім іншого, двоконтурні котли потребують двічі на рік переналаштування – у весняний період їх налаштовують на гаряче водопостачання, восени – на опалення та забезпечення будинку гарячою водою.

Можливі неполадки в роботі опалювальних котлів та шляхи їх усунення

У процесі експлуатації загальна ефективність системи опалення неухильно знижується - на це впливає безліч факторів, у тому числі накопичення сажі в димарі, низька якість твердого або рідкого палива, стрибки напруги в електричній мережі, перепади тиску у вітчизняних газових магістралях негативно впливають на роботу та самого котла , та його автоматики. Підвищена жорсткість води призводить до швидкого накопичення відкладень теплообмінника. Боротися з кожним із цих негативів не лише можна, а й потрібно!


Теги:металлыоборудование
Источник: Metals-Expert
Раздел: Главная Публикации Дайджест
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter

Еще из раздела Дайджест

  Загрузить больше материалов
наверх